חנות   |   מועדון חברים   |   אודות   |   בית ספר להכשרה   |   מפעל אינדימאג' תכשיטים   |   גלריה   |   מתוך המדיה   |   צור קשר
אודות אינדימאג'


INDIMAJ מי אנחנו?

אינדימאג'/ Indimaj / اندماج בתרגום מערבית. משמעותו שילוב.
וזה מה שאנחנו!
מיזם המשלב תרבויות ודתות שונות שבמרכזו דגש על היצירה שהיא לב המציאות.
אינדימאג' ממוקם בנצרת והוא חלק מחזונו ומפעלו של סטף ורטהיימר הכולל פיתוח בפריפריה, דגש על חינוך למקצוע, וכן מינוף מחדש של התעשייה והייצור הישראלים בכלל, ובענף התכשיטים בפרט.
הקו המוביל בחזונו של ורטהיימר הינו סינרגיה בין אנשים אשר יוצרים ביחד ומתפרנסים ביחד ולכן לא ימהרו להילחם זה בזה.
המיזם הינו תוצאה של תעשייה ענפה והתפתחות לייצוא מתוך הרצון לייצב עצמאות כלכלית שבה משלבים את כל האוכלוסיות המשתייכות לפסיפס הישראלי.
מיזם אשר בעצם פועלו חוצה תרבויות ודתות, מגשר על פערים, מגלם בחובו את הרב תרבותיות הקיימת במרחב הישראלי ומפתח את התעשייה.

המיזם משלב שני מרכזי פעילות בגן תעשייה בנצרת:
• מרכז הכשרה ובית ספר ללימוד מקצוע הצורפות בו משולבים סטודנטים מדתות שונות שיחדיו מגלים את רזי מקצוע הצורפות.
• מפעל יצרני לתכשיטים ואביזרים שעובדיו הם בוגרי ביה"ס

רוצים להיות:
הוכחה חיה לכך ששיתוף מחשבה ושיתוף יצירה בין אנשים מדתות ותרבויות שונות, במציאות הישראלית המורכבת, יוצרים תכשיט פיזי ומופשט יחד, מקסים, עוצמתי ומיוחד.

החזון שלנו:
• להיות מותג חברתי מוביל בתחום, שובר מיתוסים, משפיע ומשנה מחשבה.
• להוות "בית" להתפתחות אישית ותעסוקתית עבור ישראלים החיים בפריפריה וליצור עבורם סביבה מעצימה ומפרה.
• להפיץ את בשורת השינוי שמגיעה מתוך שיתוף פעולה מעשי ויצירתי, מתוך התפיסה כי לאמנות אין שפה, דת, מין או פוליטיקה.
• לתרום לפיתוח התעשייה בפריפריה הישראלית תוך מיקוד בחידוש בתעשיית התכשיטים כתוצרת ישראלית כשם שהייתה בעבר.בית ספר להכשרה- מקצוע הצורפות

היו זמנים בהם הצורפות הייתה אחד מן הענפים הפורחים בתחום האמנות והאומנות בישראל.
כיום לאחר שנים ארוכות של משבר ניתן לומר בצער כי מדובר בעולם ההולך ומצטמצם. כמו בתחומים רבים אחרים זול יותר לייצר במדינות המזרח הרחוק או אפילו לרכוש שם סחורה מוכנה. מן הבחינה היצירתית, לתעשייה הישראלית יש עדיין פוטנציאל רב לייחודיות בכל הקשור לעיצוב תכשיטים אך עם צמצום הפעילות איבד הענף גם את כוחו זה. כיום בישראל נוכל למצוא מאות בודדות של עובדים בתעשייה זו.

על אף נתוני פתיחה לא מעודדים אלו החליט סטף ורטהיימר לנסות ולחדש את ענף ייצור התכשיטים ולמצוא את המקום ממנו יוכל להביאו שוב לקדמת הבימה. סטף מאמין כי קיים עדיין פוטנציאל רב הן בייחוד היצירתי והן ביכולת היצרנית של ענף הצורפות בארץ אשר תאפשר לו לפרוח, להתפתח ולהצליח הן בארץ והן בשווקים הבינלאומיים.

בסיס ההכשרה מושתת על החשיבות בשילוב בין חינוך לתעשייה והענקת מקצוע לחיים. חינוך מקצועי טוב הוא הסיכוי האמיתי להצלחה.

הלימודים מתקיימים בגן תעשיה נצרת בתוך חברת אינדימאג' תכשיטים. מסלול הלימודים הראשון נפתח בראשית שנת 2015, לאחר בניית המקום ובתום תהליך מיון, התקבצו 18 תלמידים לקורס. הקורס כלל חניכים וחניכות מכל המגזרים המרכיבים את הפסיפס האנושי המגוון של האזור: נוצרים, מוסלמים ויהודים, תושבי נצרת והסביבה, נשים וגברים ובטווח גילאים רחב.
הלימודים היו בשיתוף עם משרד הכלכלה דרך האגף להכשרה מקצועית– אשר פרש את חסותו על הכול בעזרה במימון, פיקוח מקצועי והענקת תעודת הסמכה.
הרעיון בבסיס ההכשרה הינו מעגל שיזין עצמו:


בשיתוף כל הגורמים נבנתה תכנית לימודים מקיפה עם למעלה מ- 1,100 שעות לימוד מעשיות, עם ציוד חדיש ואווירת עבודה ולימוד יוצאת דופן והמון בזכות הרוח הטובה של תלמידי הקורס וצוות המורים.
הקורס התקיים 4 ימים בשבוע למשך שנה.
בין נושאי הלימודים:
* יסודות הצורפות: תורת המקצוע, החומרים והכלים.
* צורפות מתרבויות שונות
* תקנים בצורפות
* טכניקות עבודה: סימון, ניסור, ערגול, הלחמות, טקסטורות וגימור.
* גמולוגיה: תורת האבנים
* שיבוץ
* עיצוב
* שרטוט, רישום ותוכנת ריינו תלת מימד

בדצמבר 2015 הסתיים המחזור הראשון של בית הספר אינדימאג' בהצלחה יתרה לדעת אנשי מקצוע ונציגי משרד הכלכלה. במהלך הקורס ואחריו ניתן דגש על ליווי אישי לכל תלמיד, עזרה בהשתלבות בשוק העבודה ומתן כלים להתמודדות עם דרישות השוק.
חדורי רצון לעידוד ענף התעשייה נפתח בינואר 2016 מפעל אינדימאג' תכשיטים בו מועסקים חלק מבוגרי המחזור הראשון. הצלחת המפעל תביא בעתיד לפתיחת מחזורים נוספים להכשרת צורפים.

למידע על מוסדות הכשרה נוספים תחת חזונו של סטף ורטהיימר:
http://zurlavon.zur-schools.co.il/zur-lavonמפעל אינדימאג' תכשיטים

מפעל התכשיטים אינדימאג' הוקם בינואר 2016 לאחר שהמיזם עסק בהכשרת סטודנטים למקצוע הצורפות.
המפעל היצרני הוקם בסמוך לכיתות הלימוד של בית הספר ובו מועסקים חלק מבוגרי בית הספר.
המפעל נולד מתוך ההבנה כי יש צורך לחדש, לחזק, לבנות ולבסס את תעשיית התכשיטים בישראל לאחר שזו צמצמה פעולותיה. מפעל תכשיטים אינדימאג' נמצא תחת קשת המפעלים של סטף ורטהיימר ותואם את חזונו. מתוך עולם עיבוד המתכות הוחלט לצאת לכיוון מעט שונה וליצור מהמתכת עולם חדש המחובר לאופנה וליצירתיות.
אינדימאג' הינו מיזם אשר בעצם פועלו חוצה תרבויות ודתות, מגשר על פערים, מגלם בחובו את הרב תרבותיות הקיימת במרחב הישראלי ומפתח את התעשייה.
אינדימאג'משלב בין חינוך (ביה"ס לצורפות) לבין תעשייה (מפעל) וזאת מתוך הבנה כי סינרגיה נכונה היא זו שתפרה כל אחד מהם ובכך יזינו אחד את השני:


מפעל אינדימאג' ממוקם בגן תעשיה נצרת שהוא אחד מתוך 6 גני תעשיה הקיימים בישראל ובכולם דגש על תעשייה יצרנית, מיקום בפריפריה ושילוב כלל הפסיפס האנושי הקיים במדינה.
המפעל ממוקם אל מול נוף עמק יזרעאל, עפולה ונושק להר הקפיצה ההיסטורי. מפעל אינדימאג' משתרע על שטח של כ- 300 מ"ר ובו מכשירים וכלי עבודה התואמים לצרכי ודרישות השוק.
אינדימאג' הינו הוכחה חיה לכך ששיתוף מחשבה ושיתוף יצירה בין אנשים מדתות ותרבויות שונות, במציאות הישראלית המורכבת, יוצרים תכשיט פיזי ומופשט יחד, מקסים, עוצמתי ומיוחד.

נכון להיום ניתן למצוא במפעל אינדימאג' מגוון שירותים:
• שירותי ניקיון תכשיטים
• שירותי הברקה תכשיטים
• הרכבות
• הלחמות
• שיבוץ בסיסי
• גימור יציקות
• שירותים נלווים

עיקר העיסוק כיום הינו בתכשיטי כסף וזהב.
חזון המפעל הוא הרצון להעניק מקום תעסוקה למגוון רחב של אוכלוסייה ולפתוח מחזורים נוספים וכיתות לימוד נוספות של בית הספר והנ"ל עתיד להתקיים עם התפתחות המפעל.
למידע נוסף על גני התעשייה: http://www.iparks.co.il/engצור קשר

אינדימאג' תכשיטים
גן תעשיה נצרת
מיקוד 161202 ,ת.ד 2268
טלפון 972-46390557
שלח מייל